Το Αιγάλεω κρατούσε στα χέρια του μια σπουδαία νίκη μέχρι το 94ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως οι Ροδίτες είχαν άλλη άποψη και έφυγαν με τον βαθμό της ισοπαλίας από το “Σταύρος Μαυροθαλασσίτης”.

Το Αιγάλεω ήταν αγκαλιά με άλλη μια σπουδαία νίκη στα play out του Νοτίου Ομίλου στη μάχη για την παραμονή στη Super League 2, αλλά ο Διαγόρας Ρόδου με γκολ στις καθυστερήσεις κατάφερε να φύγει με το ισόπαλο 1-1 από το “Σταύρος Μαυροθαλασσίτης”.

Το “Σίτι” πήρε προβάδισμα στο 59′ με τον Μπουλάρι και όλα έδειχναν ότι θα πανηγύριζε την τρίτη του σερί νίκη, αλλά στο 90’+4′ ο Λεσάι ισοφάρισε για τους Ροδίτες, με τις δύο ομάδες να παραμένουν σε… απόσταση ασφαλείας από τις επικίνδυνες θέσεις.

ΓΚΟΛ: 59′ Μπουλάρι / 90’+4′ Λεσάι

Αιγάλεω: Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης (81′ Μίκο), Γαρουφαλιάς (56′ Κωνσταντακόπουλος), Σταμένκοβιτς (56′ Μίσκου) Ναζίμ (56′ Ραμίρεζ), Μπουλάρι, Νταβιώτης (46′ Βάρκας).

Διαγόρας Ρόδου: Λαδάς, Αρίας, Νικόλης, Δημητρίου (80′ Δημόπουλος), Σταματούλλας, Παπατόλιος, Μασούρας (68′ Βολάκης), Τσιαντούλας (80′ Λούκιτς), Αντεσίνα (80′ Ταχματζίδης), Λεσάι, Μανιάς.