Ο Κροάτης στόπερ του Παναθηναϊκού αναφέρθηκε στον Βορειομακεδόνα Αλεξάντερ Στάβρεφ και τις αποφάσεις του στο παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής των πλέι οφ με τον Άρη, εκφράζοντας έτσι τη δυσφορία για αρκετές από τις αποφάσεις του.

Μπορεί οι “πράσινοι” να επικράτησαν με 2-0 στο “Κλεάνθης Βικελίδης“, όμως είχαν έντονα παράπονα από τη διαιτησία. Αυτά τα εξέφρασε και ο Τιν Γέντβαϊ, ο οποίος στάθηκε ειδικότερα στις αποφάσεις που πήρε ο “άρχοντας” της αναμέτρησης στο πρώτο ημίχρονο.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Γνωρίζαμε την σημασία του αγώνα, γνωρίζαμε ότι έχουμε πολύ δύσκολο έργο, οπότε παίξαμε λίγο προσεκτικά. Στο πρώτο ημίχρονο ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι πολλές φορές χωρίς λόγο.

Είχε κάποια κριτήρια που δεν τα καταλαβαίνω αλλά είναι “οκ”. Στο τέλος εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες μας, σκοράραμε και πήραμε τους τρεις βαθμούς».//Α.

Προηγούμενο άρθροΟ Δήμος Αλμυρού θα δημιουργήσει ελεύθερο τεχνητό υποβρύχιο αξιοθέατο
Επόμενο άρθροΒόλος: Ταχύτερες χρηματοδοτικές ροές για τις αποκαταστάσεις ζήτησε ο Δήμος Ζαγοράς – Μουρεσίου από τον Αν. Υπουργό Εσωτερικών Θ. Λιβάνιο