Ο 48χρονος τεχνικός μίλησε για το ντεμπούτο του στον πάγκο του Βόλου και την ήττα από την Άρη για την 24η αγωνιστική της Super League, τονίζοντας πως η ομάδα του θα τα δώσει όλα για να βγει από την δύσκολη θέση.

Αναλυτικά όσα είπε ο Χρήστος Κόντης στην κάμερα της NOVA:

«Ήταν λίγος ο χρόνος που είχαμε στη διάθεσή μας. Κάναμε μία προσπάθεια να αλλάξουμε κάποια πράγματα, να παίξουμε την μπάλα κάτω και να βγάλουμε τα ποιοτικά στοιχεία που έχουμε ως ομάδα. Δεχτήκαμε δύο γκολ σε κακά χρονικά σημεία του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να απειλήσουμε και στο 2-0, με ένα γκολ που δεχτήκαμε στο 42ο λεπτό του ημιχρόνου, τελείωσε το παιχνίδι.

Εμείς πρέπει να βρούμε μία νίκη. Έχουμε 9 παιχνίδια ακόμα μαζί με αυτά των πλέι άουτ. Όλα για εμάς τα παιχνίδια είναι τελικός. Δεν έχουμε χρόνο να δουλέψουμε. Αυτή είναι η κατάσταση όμως. Θα τα δώσουμε όλα και θα προσπαθήσουμε να βγούμε από την δύσκολη θέση».

Προηγούμενο άρθροΣοβαρός τραυματισμός δικυκλιστή σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης
Επόμενο άρθροΛευκορωσία: Μετά τις βουλευτικές εκλογές παρωδία, ο Λουκασένκο ανακοίνωσε ότι θα είναι υποψήφιος για τη διαδοχή του το 2025