Η ομάδα του πριγκιπάτου πήρε την νίκη με 1-0 επί της Ρεν και έμεινε στην τρίτη θέση, στην οποία μπορεί να προκριθεί απευθείας στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Η Μονακό πέτυχε μια κρίσιμη νίκη στο πριγκιπάτο επί της Ρεν με 1-0, για την 28η αγωνιστική της Ligue 1, ανέβηκε ξανά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και παρέμεινε βασική υποψήφια για μια από τις θέσεις στο Champions League της επόμενης σεζόν. Οι “μονεγάσκοι” πήραν τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Ακλιούτσε στο 25 λεπτό, ενώ και οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες. Πρώτα η ομάδα της Βρετάνης λόγω αποβολής του Τεριέ (46′) με απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό παιχνίδι και μετά η Μονακό με τον Κέρερ να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 64′.

Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος, φέρνοντας την Μονακό ακόμα πιο κοντά στον στόχο της για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΠΗΓΗ

Προηγούμενο άρθροΈνταση στο ημίχρονο του αγώνα Άρης-Παναθηναϊκός με Ιωαννίδη, Μάντζιο και Δεληζήση!
Επόμενο άρθροΕΝΦΙΑ: Ξεκίνησε η ανάρτηση των εκκαθαριστικών