Η ομάδα του Χάις έμεινε ισόπαλη 1-1 απέναντι στη Χάβρη και έμεινε τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη, χάνοντας πολύτιμο έδαφος για να διεκδικήσει ένα εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League της επόμενης σεζόν.

Η Λανς μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση με την Χάβρη προσπαθώντας να γίνει απειλητική από τα πρώτα λεπτά κρατώντας την μπάλα. Η φιλοξενούμενη υποχώρισε στα καρέ και άφησε τον ρυθμό του αγώνα στην Λανς. Εκείνη δεν δημιούργησε πολλές στιγμές στο πρώτο μέρος, κάνοντας ένα αρκετά μέτριο πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού άλλαξε με την ομάδα του Χάις να είναι αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Φρανκόφσκι στο 58ο λεπτό, ενώ είχε προηγηθεί το ακυρωθέν γκολ του Σότοκα στο 53ο για συνεχίσουν την πίεση, αλλά χωρίς να μπορέσει να διπλασιάσει τα τέρματα της. Η Χάβρη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της Λανς και ισοφάρισε σε 1-1 στο 78ο λεπτό με τον Σαμπί το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.