Σε… θρίλερ εξελίχτηκε το τέλος της αναμέτρησης της Έμπολι με την Τορίνο στο “Κάρλο Καστελάνι” που βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 3-2, για την 31η αγωνιστική της Serie A.

O Εμπαγιέ Νιανγκ πέτυχε το «χρυσό» γκολ της Έμπολι στο 90’+4′, δίνοντάς της… βαθμολογική ανάσα. Κι ενώ στο 90’+1′ ο Κολομβιανός επιθετικός της Τορίνο, Ντουβάν Σαπάτα, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο ματς είχε ισοφαρίσει σε 2-2. Όμως Σαπάτα και Τορίνο δεν θα προλάβαιναν να χαρούν…

Η Έμπολι είχε προηγηθεί νωρίς, μόλις στο 6ο λεπτό, με γκολ του Νικολό Καμπιάτζι. Ο Σαπάτα ισοφάρισε στο 39ο λεπτό, αλλά στο 74′ ο Ματέο Καντσελιέρι έβαλε μπροστά στο σκορ ξανά τους γηπεδούχους. Κι ενώ όλα έδειχναν πως θ’ αποχωρήσει χωρίς βαθμολογική συγκομιδή η Τορίνο, ο Σαπάτα ισοφάρισε, όμως ο στο 90’+4′ ο Νιανγκ έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους.