Καταπληκτικό θέαμα, αντάξιο των ονομάτων τους προσέφεραν η Ισπανία και η Βραζιλία στο μεγάλο φιλικό που διεξήχθη στο «Μπερναμπέου» της Μαδρίτης με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3 σε ένα πολύ «γεμάτο» παιχνίδι.

Οι Ισπανοί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων με τα γκολ των Ρόδρι (12′ πέναλτι) και Όλμο (36′), όμως η «σελεσάο» απάντησε με τους Ροντρίγο (40′) και Έντρικ (50′), με τον τελευταίο να σημειώνει δεύτερο γκολ στη δεύτερη συμμετοχή του με τη Βραζιλία αν κι ακόμη δεν έχει κλείσει τα 18 του.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Ο Ρόδρι με νέο πέναλτι στο 87′ έβαλε ξανά μπροστα στο σκορ τη «ρόχα», όμως το τελικό 3-3 διαμόρφωσε ο Πακετά στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων επίσης με πέναλτι, μοιράζοντας τις εντυπώσεις και για τους δύο μεγάλους «μονομάχους».

Προηγούμενο άρθροΜε ήρωα Σέζνι ταξιδεύει για Γερμανία η Πολωνία
Επόμενο άρθροEURO 2024: Οι 24 ομάδες της τελικής φάσης και η τελική σύνθεση των 6 ομίλων