Η Τζασμίν Παολίνι έκανε τη μεγάλη ανατροπή στον τελικό του Dubai Tennis Championships και με 2-1 σετ (4-6, 7-5, 7-5) επί της Ανα Καλίνσκαγια κατέκτησε το μεγαλύτερο τίτλο της καριέρας της.

Το Νο.26 της παγκόσμιας κατάταξης μετά από σκληρό αγώνα που διήρκησε 2 ώρες και 13 λεπτά κατέβαλλε την αντίσταση του Νο.40 της WTA, “επιστρέφοντας” με μπρέικ στο δεύτερο και τρίτο σετ. Με τη νίκη της πήρε το 2ο τίτλο της καριέρας της στο μονό της WTA Tour, ενώ ήταν η πρώτος σε επίπεδο τουρνουά 1000.

Να σημειωθεί ότι η Ιταλίδα τενίστρια είχε ηττηθεί νωρίτερα μέσα στη σεζόν από τη Ρωσίδα αντίπαλό της στο Australian Open και συγκεκριμένα στην φάση των “16” του πρώτου Grand Slam της χρονιάς η Καλίνσκαγια επικράτησε με 2-0 σετ, κάνοντας την υπέρβαση και παίρνοντας το “εισιτήριο” για τους προημιτελικούς.//Α.

Προηγούμενο άρθροΝεκρός άνδρας σε είσοδο πολυκατοικίας στον Άγιο Παντελεήμονα
Επόμενο άρθροΘεσσαλονίκη: Έργα τέχνης από… ζυμάρι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ψωμιού