Με άλλο ένα αγωνιστικό σαββατοκύριακο να έχει πλέον ολοκληρωθεί, το ertsports.gr σας παρουσιάζει τα πεπραγμένα των ποδοσφαιριστών από τη χώρα μας, που αγωνίζονται σε ομάδες άλλων ευρωπαϊκών – και μη – κρατών.

Αγγλία:

Premier League
Οδυσσέας Βλαχοδήμος
5 συμμετοχές* (Νότιγχαμ Φόρεστ): Εκτός αποστολής.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος 17 συμμετοχές/1 γκολ (Γουέστ Χαμ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-1) επί της Γουλβς.
Τζορτζ Μπάλντοκ 13 συμμετοχές/1 ασίστ (Σέφιλντ Γιουνάιτεντ): Είναι τραυματίας.
Κώστας Τσιμίκας 12 συμμετοχές/3 ασίστ (Λίβερπουλ): Έμεινε στον πάγκο.

Championship
Δημήτρης Γιαννούλης
32 συμμετοχές/4 ασίστ (Νόριτς): Είναι τραυματίας.
Δημήτρης Γούτας 41 συμμετοχές/4 γκολ (Κάρντιφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από τη Χαλ.
Μανώλης Σιώπης 37 συμμετοχές (Κάρντιφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από τη Χαλ.

Ισπανία:

La Liga
Τάσος Δουβίκας
25 συμμετοχές/4 γκολ (Θέλτα): Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Ράγιο Βαγιεκάνο.
Σωκράτης Παπασταθόπουλος 10 συμμετοχές (Ρεάλ Μπέτις): Αγωνίστηκε για 45 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-2) από τη Χιρόνα.
Δημήτρης Σταματάκης (Οσασούνα): Εκτός αποστολής.

(Ίντερ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Κεραμίτσης (Ρόμα): Εκτός αποστολής.
Γιώργος Κυριακόπουλος 22 συμμετοχές/3 ασίστ (Μόντσα): Αγωνίστηκε για 15 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-2) από τη Νάπολι.
Χαράλαμπος Λυκογιάννης 20 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Μπολόνια): Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Φροζινόνε.
Χρήστος Μανδάς 4 συμμετοχές (Λάτσιο): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Ρόμα.
Κώστας Μανωλάς 8 συμμετοχές – 6 συμμετοχές (Αλ Σαρζά – Σαλερνιτάνα): Αγωνίστηκε για 77 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Σασουόλο.
Τριαντάφυλλος Πασαλίδης 4 συμμετοχές (Σαλερνιτάνα): Έμεινε στον πάγκο.
Παντελής Χατζηδιάκος 10 συμμετοχές (Κάλιαρι): Έμεινε στον πάγκο.

Serie B
Βασίλης Ζαγαρίτης 9 συμμετοχές (Πάρμα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Σουντίρολ.
Χρήστος Κουρφαλίδης 23 συμμετοχές/3 γκολ/1 ασίστ (Φεραλπισάλο): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Κοσέντσα.
Ηλίας Κουτσουπιάς 14 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Μπάρι): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Νικολάου 29 συμμετοχές/1 ασίστ (Σπέτσια): Αγωνίστηκε για 46 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Λέτσο.
Δημήτρης Σουνάς 27 συμμετοχές/3 γκολ/1 ασίστ (Καταντσάρο): Αγωνίστηκε για 76 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-1) από την Κόμο.

Γερμανία:

Bundesliga
Θωμάς Καστανάρας – 12 συμμετοχές/3 γκολ (Στουτγκάρδη-Ουλμ): Αγωνίστηκε για 65 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί της Χάλεσχερ.
Σπύρος Αγγελίδης (Βέρντερ Βρέμης): Εκτός αποστολής.

Bundesliga 2
Σεμπάστιαν Βασιλειάδης 14 συμμετοχές (Χάνσα Ρόστοκ): Αγωνίστηκε για 15 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Γουέχεν.
Χαράλαμπος Μακρίδης 19 συμμετοχές/1 γκολ (Όσναμπρουκ): Αγωνίστηκε για 11 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Γκρόιτερ Φιρτ.
Ανδρέας Μπουχαλάκης 20 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Χέρτα Βερολίνου): Έμεινε στον πάγκο.
Μανώλης Σάλιακας 26 συμμετοχές/2 γκολ/2 ασίστ (Σαν Πάουλι): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Καρσλούη.
Χρήστος Τζόλης 25 συμμετοχές/18 γκολ/6 ασίστ (Φορτούνα Ντίσελντορφ): Αγωνίστηκε για 87 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Άιντραχτ Μπράουνσβαϊγκ. Πέτυχε το δεύτερο τέρμα του αγώνα (55′).

Γαλλία:

Ligue 1
Πάνος Κατσέρης 15 συμμετοχές/2 ασίστ – 9 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Καταντσάρο-Λοριάν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-0) από τη Μονπελιέ.

Ολλανδία:

Eredivisie
Απόστολος Βέλλιος 22 συμμετοχές/3 γκολ/2 ασίστ (Τζβόλε): Αγωνίστηκε για 8 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Εξέλσιορ.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Φέγενορντ): Έμεινε στον πάγκο.
Λάζαρος Λάμπρου 23 συμμετοχές/3 γκολ/5 ασίστ (Εξέλσιορ): Αγωνίστηκε για 79 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Τζβόλε.
Βασίλης Μπάρκας 24 συμμετοχές (Ουτρέχτη): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-2) επί της Χέρενφεν.
Βαγγέλης Παυλίδης 29 συμμετοχές/25 γκολ/2 ασίστ (Αλκμάαρ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (5-1) από την Αϊντχόφεν. Πέτυχε το γκολ της ομάδας του (58′).
Δημήτρης Σιόβας 24 συμμετοχές (Φορτούνα Σιτάρντ): Εκτός αποστολής λόγω τιμωρίας.

Αυστρία:

Bundesliga
Κοσμάς Γκέζος
17 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Αούστρια Κλάγκενφουρτ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Χάρτμπεργκ. Πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδας του (29′) και αναδείχθηκε πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα.

Σερβία:

Super Liga
Νεμάνια Μιλόγεβιτς
12 συμμετοχές – 8 συμμετοχές/1 ασίστ (Νόβι Πάζαρ – Τσουκαρίτσκι): Αγωνίστηκε για 65 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με την TSC.

Χρήστος Ζαφείρης 20 συμμετοχές/2 γκολ
(Σλάβια Πράγας): Αγωνίστηκε για 20 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Μποχίμιανς.
Μάριος Πουρζιτίδης 21 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ
(Σλόβαν Λίμπερετς): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Σλοβάκο.

Δανία:

Superliga
Δημήτρης Εμμανουηλίδης 4 συμμετοχές/1 γκολ
(Βέιλε): Είναι τραυματίας.

Τουρκία:

Στέλιος Κίτσιου 21 συμμετοχές (Ανκαραγκουτσού): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Δημήτρης Κολοβέτσιος 17 συμμετοχές (Καϊσέρισπορ): ΑΔεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Δημήτρης Κουρμπέλης 6 συμμετοχές – 7 συμμετοχές (Τραμπζονσπόρ – Καραγκιουμρούκ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Δημήτρης Πέλκας 18 συμμετοχές/3 γκολ (Μπασακσεχίρ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Αχιλλέας Πούγγουρας 13 συμμετοχές (Σίβασπορ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Ταξιάρχης Φούντας 22 συμμετοχές/2 γκολ/1 ασίστ (Τράμπζονσπορ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Χάρης Χαρίσης 25 συμμετοχές/4 ασίστ (Σίβασπορ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.
Τάσος Χατζηγιοβάνης 26 συμμετοχές/1 ασίστ (Ανκαραγκούτσου): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις, λόγω διακοπής του πρωταθλήματος.

Κύπρος:

Cyta Championship

Γιάννης Ανέστης 13 συμμετοχές – 10 συμμετοχές (Καρμιώτισσα – ΑΕ Λεμεσού): Η ομάδα του αγωνίζεται το απόγευμα της Δευτέρας (8/4, 19:00), εκτός έδρας, κόντρα στην ΑΕ Ζακακίου.
Τάσος Δώνης 23 συμμετοχές/2 γκολ (ΑΠΟΕΛ): Αγωνίστηκε για 66 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (2-0) από την Ανόρθωση.
Γιάννης Κάργας 20 συμμετοχές (Ανόρθωση): Αγωνίστηκε για 25 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (2-0) επί του ΑΠΟΕΛ.
Γιώργος Κατσικάς 4 συμμετοχές (Νέα Σαλαμίνα): Εκτός αποστολής.
Νίκος Μελισσάς 26 συμμετοχές (Νέα Σαλαμίνα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-2) επί του Οθέλλου Αθηαίνου.
Φιορίν Ντουρμισάι 30 συμμετοχές/9 γκολ (Νέα Σαλαμίνα): Εκτός αποστολής.
Κωνσταντίνος Σταμούλης 33 συμμετοχές (Οθέλλος Αθηαίνου): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-2) από την Νέα Σαλαμίνα.
Σταύρος Τσουκαλάς 30 συμμετοχές/4 γκολ (Καρμιώτισσα): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (4-1) από τον Εθνικό Άχνας.

Ουγγαρία:

OTP Bank Liga
Γιώργος Αντζουλάς 22 συμμετοχές/1 γκολ
(Ούιπεστ): Αγωνίστηκε για 86 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (5-1) από την Ζαλέγκερσέγκ.
Στέφανος Ευαγγέλου 18 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Ζαλέγκερσέγκ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (5-1) επί της Ούιπεστ.
Αργύρης Καμπετσής 16 συμμετοχές/1 ασίστ (Ντιοσγκίορ): Αγωνίστηκε για 33 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κισβάρντα.

Πολωνία:

Ekstraklasa
Σωκράτης Διούδης 14 συμμετοχές (Ζαγκλέμπιε Λούμπιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Βάρτα Πόζναν.
Χρήστος Δώνης 26 συμμετοχές/1 γκολ/2 ασίστ (Ράντομιακ Ράντομ): Αγωνίστηκε για 19 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ρακόφ.
Ευθύμης Κουλούρης 27 συμμετοχές/9 γκολ/1 ασίστ (Πογκόν Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Λεχ Πόζναν.
Λεονάρντο Κούτρης 27 συμμετοχές (Πογκόν Στσζέτσιν): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Λεχ Πόζναν.
Γιάννης Παπανικολάου 10 συμμετοχές/4 γκολ (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 80 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Ράντομιακ Ράντομ. Πέτυχε το γκολ της ομάδας του (49′).
Δημήτρης Σταυρόπουλος 22 συμμετοχές/1 γκολ (Βάρτα Πόζναν): Έμεινε στον πάγκο.
Στράτος Σβάρνας 15 συμμετοχές/1 γκολ (Ρακόφ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από τη Ράντομιακ Ράντομ. Έβαλε αυτογκόλ (25′).
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος 7 συμμετοχές (Γκόρνικ Ζάμπρζε): Έμεινε στον πάγκο.

Ρουμανία:

Liga 1

Παναγιώτης Ταχτσίδης 24 συμμετοχές/6 γκολ/2 ασίστ (Κλουζ): Εκτός αποστολής.

Σλοβακία:

Nike Liga
Πολυδεύκης Βολανάκης 21 συμμετοχές (Μιχάλοβτσε): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Τρέντσιν.
Βασίλης Καλτσάς (Ντουνάισκα Στρέντα): Εκτός αποστολής.
Χρήστος Μακρυγιάννης (Μιχαλόβτσε): Εκτός αποστολής.
Γιάννης Νιάρχος 9 συμμετοχές/2 ασίστ – 6 συμμετοχές/1 γκολ/2 ασίστ (Ντουνάισκα Στρέντα – Μιχαλόβτσε): Αγωνίστηκε για 23 λεπτά στην εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Τρέντσιν.
Σπύρος Ρισβάνης 8 συμμετοχές – 1 συμμετοχή (Ντουνάισκα Στρέντα – Σλόβαν Μπρατισλάβας): Αγωνίστηκε για 2 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Ζίλινα.
Κυριάκος Σαββίδης 21 συμμετοχές (Σλόβαν Μπρατισλάβας): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη (3-0) επί της Ζίλινα.

Σλοβενία:

Prva Liga:
Αλέξανδρος Κυζιρίδης 9 συμμετοχές/2 γκολ – 5 συμμετοχές (Ντεμπρετσένι – Μούρα): Αγωνίστηκε για 58 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (3-1) από την Τσέλιε.

Μολδαβία:

Super Liga
Κώστας Αποστολάκης
9 συμμετοχές (Σερίφ Τιρασπόλ): Εκτός αποστολής.

Φινλανδία:

Veikkausliiga

Γιώργος Κανελλόπουλος 1 συμμετοχή (Ελσίνκι): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (3-1) από την KuPS.
Δημήτρης Μεταξάς 1 συμμετοχή (Ούλου): Αγωνίστηκε για 11 λεπτά στην εκτός έδρας ήττα (2-1) από την SJK.

ΗΠΑ:

MLS
Γιώργος Γιακουμάκης 4 συμμετοχές/5 γκολ/1 ασίστ (Ατλάντα Γιουνάιτεντ): Εκτός αποστολής.
Αλέξανδρος Κατράνης 4 συμμετοχές/1 γκολ/1 ασίστ (Ρίαλ Σολτ Λέικ): Αγωνίστηκε για 73 λεπτά στην εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Μινεσότα Γιουνάιτεντ.
Γιώργος Κούτσιας 5 συμμετοχές (Σικάγο Φάιερ): Αγωνίστηκε για 8 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Χιούστον Ντάιναμο.

Ινδία:

Α’ Κατηγορία

Δημήτρης Διαμαντάκος 17 συμμετοχές/13 γκολ/3 ασίστ (Κεράλα Μπάστερς): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Χατζηισαΐας 19 συμμετοχές/1 γκολ (Πούνγιαμπ): Αγωνίστηκε για 90 λεπτά στην εντός έδρας ήττα (1-0) από την Μοχούν Μπαγκάν.

Ινδονησία:

Δημήτρης Κολοβός 25 συμμετοχές/4 γκολ/2 ασίστ (Ντέουα Γιουνάιτεντ): Αγωνίστηκε για 62 λεπτά στην εντός έδρας νίκη (4-1) επί της Περσίτα. Πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του (49′).

*Τα στατιστικά των παικτών αφορούν αποκλειστικά αγώνες πρωταθλήματος.//

Προηγούμενο άρθροΚολωνός: Έφεση της Εισαγγελίας κατά της αθώωσης της μητέρας της 12χρονης
Επόμενο άρθροΓκουίνεθ Πάλτροου: Είχε κοιμηθεί σε συναυλία των Rolling Stones