Ο προπονητής του ΟΦΗ μίλησε λίγο μετά το φινάλε του αγώνα στους “Ζωσιμάδες” για την 24η αγωνιστική της Super League και στάθηκε στο πολύ κακό ξεκίνημα που έκανε η ομάδα του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Τραϊανός Δέλλας:

«Χάσαμε ένα 15λεπτο, 20λεπτο, ήταν κάτι που το περιμέναμε από τον αντίπαλο, αυτό μας κόστισε πάρα πολύ και γι’ αυτό βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 2-0. Θεωρώ όμως, ότι στη συνέχεια ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι, οι αλλαγές μας βοήθησαν πάρα πολύ, είμαστε μια ομάδα που πρέπει να μάθουμε πράγματα, πρέπει να δίνουμε το 100% εκτός έδρας για να μην φτάνουμε στο σημείο να κυνηγάμε στο σκορ. Θα μπορούσαμε να πάρουμε περισσότερα πράγματα από το παιχνίδι.

Εδώ ήρθαμε για να κερδίσουμε, δεν ήρθαμε για να φέρουμε ισοπαλία αλλά σε αυτά τα παιχνίδια όταν ο αντίπαλος είναι με το μαχαίρι στα δόντια και δεν είσαι το ίδιο κι εσύ, νομίζω ότι αυτά τα αποτελέσματα θα έχεις. Ήταν ένα μάθημα και για μένα που είμαι νέος στην ομάδα και για τα παιδιά για το πως πρέπει να αντιμετωπίσουμε τη συνέχεια».//Α.