Ο προπονητής της Μπέρνλι, Βενσάν Κομπανί, πιστεύει ότι η διαιτησία της Πρέμιερ Λιγκ «δεν ήταν αρκετά καλή» αυτή την αγωνιστική περίοδο και το VAR «δεν το έκανε πιο εύκολο» για τους διαιτητές.

Ο 37χρονος Κομπανί δέχθηκε κόκκινη κάρτα στον αγώνα πρωταθλήματος του Σαββάτου με την Τσέλσι επειδή διαμαρτυρήθηκε για την απόφαση του πέναλτι που λήφθηκε εναντίον της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο, η οποία απέφερε ταυτόχρονα και την αποβολή του αμυντικού του, Λόρεντς Ασινιόν.

Ο Κομπανί ζήτησε συγγνώμη από τον διαιτητή Ντάρεν Ίνγκλαντ μετά τον αγώνα στο «Στάμφορντ Μπριτζ» (έληξε ισόπαλος 2-2) για την άσχημη γλώσσα του εκείνη τη στιγμή, αλλά επέμεινε ότι τα πρότυπα της διαιτησίας στην κατηγορία έχουν πέσει.