Η τρομερή ομάδα του Φρανσίς Ρουά ξεκίνησε νέο σερί νικών μιας κι επικράτησε με 4-3 στο “Stade Francis-Le Blé” της προτελευταίας ομάδας στην κατάταξη, για την 28η αγωνιστική της Ligue 1.

Μόλις στο 6ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι… πάγωσαν το γήπεδο με γκολ του Τραορέ. Η απάντηση όμως ήταν άμεση και εμφατική, με τους Σαρντονέ (12′), Ντουμπιά (31′) και Μουνιέ (38′) να ανατρέπουν πλήρως το σκορ και να το κάνουν 3-1 πριν το ημίχρονο. Ο Σατριάνο έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα στο 60′. Στο τελευταίο τέταρτο πήγε να γίνει η… έκπληξη, μιας και ο Μικαουτάτζε σκόραρε τόσο στο 74′, όσο και στο 80′. Ωστόσο, το 4-3 εν τέλει διατηρήθηκε έως το φινάλε.

Κάπως έτσι η Μπρεστ επικράτησε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Πλέον έχει 53 πόντους όντας στην 2η θέση και βρίσκεται στο -10 από την πρωτοπόρο Παρί Σεν Ζερμέν. Από την άλλη, η Μετς έμεινε 17η με 23 βαθμούς, όντας στο -4 από την 16η Λοριάν και το -5 από την 15η Ναντ.

21:45 Ναντ – Λυών

Δείτε τη βαθμολογία της Ligue 1, κάνοντας κλικ ΕΔΩ.//Α.

Προηγούμενο άρθροΚαπογιάννη: «Δεν νοείται το 2024 να υπάρχει κακοποίηση στις γυναίκες και να μην υπάρχει παραδειγματική τιμωρία»
Επόμενο άρθροΟλλανδία: Απίστευτος διασυρμός για τον Άγιαξ με 6-0 σκορ από τη Φέγενορντ!