Την πρώτη νίκη του ύστερα από δύο διαδοχικές ισοπαλίες πανηγύρισε σήμερα (31/3) ο Άγιαξ στο ολλανδικό πρωτάθλημα, καθώς η ομάδα του Τζον Φαν’τ Σιπ επιβλήθηκε 3-1 εκτός έδρας της Τσβόλε για την 27η αγωνιστική.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τον «Αίαντα» ήταν ο -άλλοτε παίκτης του ΠΑΟΚΤσούμπα Άκπομ που πέτυχε δύο γκολ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κρίστιαν Χλίνσον στο 12ο λεπτό, ενώ ο Άκπομ διπλασίασε τα τέρματα του Άγιαξ στο 24′.

Η Τσβόλε μείωσε με τον Φίλιπ Κράστεφ στο 72ο λεπτό, ωστόσο ο Άκπομ «κλείδωσε» τη νίκη του «Αίαντα» στο 84′. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Απόστολος Βέλλιος πέρασε στον αγώνα για λογαριασμό των γηπεδούχων στο 67′, αντικαθιστώντας τον Ανουάρ Ελ Αζουζί.

Προηγούμενο άρθροΠάνω από 900 τροχαίες παραβάσεις βεβαιώθηκαν στην Κεντρική Μακεδονία το τελευταίο 24ωρο
Επόμενο άρθροΝόρα Βαλσάμη: Το προβλήματα υγείας και το σπίτι στη Ραφήνα που κινδυνεύει να χάσει