Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε χθες το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παμπαίδων – Παγκορασίδων στο στυλ της ελληνορωμαϊκής. Οι αθλητές ηλικίας έως 15 ετών απέδειξαν ότι διαθέτουν πλούσιο ταλέντο, προσέφεραν θέαμα και γέμισαν το κλειστό γυμναστήριο βαρέων αθλημάτων στο Αλκαζάρ.

Το ενδιαφέρον ήταν ιδιαίτερα μεγάλο, καθώς όλοι οι αθλητές πάλεψαν για τον Πανελλήνιο τίτλο και ταυτόχρονα τη συμμετοχή στις προεθνικές ομάδες. Με δεδομένο μάλιστα ότι το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα θα γίνει στην Ελλάδα, γίνεται εύκολα αντιληπτό ότι το κίνητρο ήταν πιο μεγάλο.

Το πρωτάθλημα κατέκτησαν οι Λεωντίδες Ανω Λιοσίων, όπου συγκέντρωσαν 63 βαθμούς. Στη δεύτερη θέση ήρθε ο Παλαιστικός σύλλογος Πρωταθλητών με 57β. και στην τρίτη θέση του βάθρου ανέβηκε ο ΠΑΟΛ με 54β.