Παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκε χωρίς τον μεγάλο της αστέρα, η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της Αργεντινής, νίκησε το Ελ Σαλβαδόρ με 3-0, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας, που διεξήχθη στην Φιλαδέλφεια των ΗΠΑ.

Ο αμυντικός, Κριστιάν Ρομέρο άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ο Εντσο Φερνάντες διπλασίασε τα τέρματα της “αλμπισελέστε” λίγο πριν το ημίχρονο (42′), ενώ το τρίτο γκολ για την παγκόσμια πρωταθλήτρια, διαμόρφωσε ο Τζιοβάνι Λο Σέλσο στο 52ο λεπτό.

Ο «pulga» δεν αγωνίσθηκε, καθώς ταλαιπωρείται από τραυματισμό στον δεξιό μηρό, που υπέστη στην αναμέτρηση της Ιντερ Μαϊάμι με την Νάσβιλ, στις 14 Μαρτίου, ενώ την ερχόμενη Τρίτη (26/3) η Αργεντινή θ’ αντιμετωπίσει σε νέο φιλικό αγώνα, που θα γίνει στο Λος Αντζελες, την Κόστα Ρίκα.

Προηγούμενο άρθροΠρόγραμμα προώθησης μήλων Ζαγοράς Πηλίου σε Ελλάδα και Κύπρο
Επόμενο άρθροΕπίθεση στη Μόσχα: Βίντεο από την ανάκριση υπόπτου – Τι φέρεται να υποστήριξε