Μετά από απόφαση της Δημοτικής Αρχής του Δήμου Καρδίτσας λόγω των υψηλών θερμοκρασιών ανοικτό θα παραμείνει για το κοινό, από την Τρίτη 11 μέχρι και την Πέμπτη 13 Ιουνίου το Δημαρχείο (Μυρμιδόνων 2) και ειδικότερα ο κλιματιζόμενος κεντρικός χώρος υποδοχής.
Ο χώρος θα παραμένει ανοικτός από τις 8:00 έως 21:00 και σε αυτή τη χρονική διάρκεια μπορούν να παραμείνουν εκεί άτομα που αντιμετωπίζουν πρόβλημα λόγω των υψηλών θερμοκρασιών. Κλιματιζόμενες αίθουσες είναι διαθέσιμες και στην Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας αλλά και σε άλλους δήμους.
Στο μεταξύ, λόγω του επικείμενου καύσωνα η δημοτική αρχή Δήμου Παλαμά αποφάσισε τη λήξη του σχολικού ωραρίου στις 11.30 στα δημοτικά σχολεία και στα νηπιαγωγεία του δήμου, από τις 11/6 έως 13/6, με γνώμονα την ασφάλεια και την υγεία των μαθητών και των εκπαιδευτικών.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος